top of page
 • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 10 ay var! Ne yapmalıyım?

Gerçekten 10 ay kaldı ! 12. Aydan beri neleri hallettiğine bir bakalım:

 • Stresinizi azaltmak ve üzerindeki yükü hafifletmek için Karem Events ekibini organizatörün olarak seçtiniz

 • Mekana karar verdiniz

 • Yüzüğünüzü buldunuz

 • Menüye ve içeceklere karar verdiniz

 • Nedimelere ve sağdıçlara tekliflerinizi yaptınız

 • Düğün genel temasına ve hakim renklere karar verdiniz

 • Konuk listesini hazırladınız

 • Düğün tarihini konuklarla paylaştınız

 • Sağlıklı beslenip, egzersiz yapmaya başladınız

 • Fotoğraf ve video ekibi, kuaför ve makyöz ve DJ seçimlerinizi yaptınız

Açıkçası 2 ay için çok iyi yol aldınız, tebrikler! Bizce bir kadeh şampanyayı hak ettiniz. Siz bir yudum alırken, hadi devam edelim!

Gelinliğinize ve damatlığınıza karar verdiniz mi ?

Düğünün genel temasına ve renklerine karar verdiğinize göre, şimdi artık sizi en iyi yansıtacak ve ışıldamanızı sağlayacak gelinliği bulma vakti! İki konuya çok dikkat etmelisiniz: Tarz ve bütçe. Bu iki ana konu aslında tüm seçimlerinizin odak noktaları olacak. Önce tarz ve bütçeye göre online bir araştırma yapmak ve neleri sevdiğinize karar vermek iyi olur. Yavaş yavaş olasılıkları azaltmak, bütçenize ve zevkinize göre kısa bir liste oluşturmak işinizi kolaylaştırır. Gelinlik eğer size hediye olacaksa, hediye eden kişileri de bu sürece dahil etmeyi ve onlarla beraber yol almayı göz ardı etmeyin.


Kimse, sizin bedeninizi ve hangi kıyafeti nasıl taşıyacağınızı, ne tarz bir kıyafet içinde daha rahat edeceğinizi sizden daha iyi bilemez. Nasıl görüneceğinizi, kendinizi iyi hissedeceğinizi ve rahatınızı düşünün. Neyi kapatmak, neyi vurgulamak istediğiniz de önemli. Bu soruları düşünün, çünkü cevapları doğru gelinlik seçimi için önemli. Nedimeleriniz bu aşamada en büyük destekçiniz olacaklar, onlarla keyifli bir seans, sohbet hatta deneme eğlenceli bir anı da olacaktır. Bu seçimi gelinlik mağazalarında denemeler yaparak da netleştirebilirsiniz. Neyin yakışacağını görmek, düşünmekten çok daha hızlı sonuç verecektir.

Kabul edelim; damatlar için bu süreç biraz daha kolay işliyor. Ama tüm gözlerin onlar üzerinde de olacağını unutmayalım lütfen. Kişisel tarzınız, düğünün genel teması derken, takımınız sizi yansıtmalı ! Smokin mi takım elbise mi? Özel dikim mi, hazır bir model mi ? Aksesuar seçimi derken siz ve eşinizin seçimleri tüm tema ve kararları da etkileyecek.

Bodrum’un yaz dönemi oldukça sıcak olduğunu unutmayın. Hava koşullarına uyacak bir seçim yapın. Hafif şifonlar, danteller deniz kıyısında rüya gibi durur. Katları olan ve düğünün farklı adımlarında değişen bir gelinlik de düşünebilirsiniz. Daha resmi ve ağır bir gelinlikle başlayıp, etek ve kuyruk kısmını çıkarıp daha rahat bir parti kıyafetine dönüşen bir seçim mesela… Afterparty’e tamamen farklı bir kıyafet, neden olmasın? Günün sonunda önemli olan, eşiniz, aileniz ve dostlarınızla kendinizi güzel, kendine güvenli, seksi ama mutlaka rahat hissetmeniz.


Aman! Rahatlık demişken, sakın ayakkabıları atlamayın! Her kadının tutkusu ayakkabılar gelinliğinize uyum sağlamalı ve yakışmalı elbette ama unutmayın; saatlerce onlar üstünde ayakta olacaksınız ve bolca dans edeceksiniz. Seçiminizi buna göre yapın.


Bazı çiftlerin çevre ve sürdürülebilirlik konusunda hassas olduklarını biliyoruz. Kiralama yapan ve ikinci el olasılığı sunan bir çok yer de var artık. Bu da bir opsiyon olabilir. Bir diğer çözüm ise, düğün sonrası modifiye edilerek tekrar kullanılabilecek bir seçim yapmak olabilir. Geri dönüşüm ya da ileri dönüşüm ile güzel anısı olan bir giysiyi tekrar tekrar kullanmanız da mümkün olabilir.

Websitenizi oluşturmaya başladınız mı ?

Artık paylaşacak şeyler oluşmaya başladı. Nişanlınızla keyifli fotoğraflar, nişan resimleri, mekan ve konum bilgileri gibi. Kesinlikle artık siteyi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda konuklarınızın her merak ettiğini sormak için sizi aramalarının da önüne geçecektir. Sitede nasıl tanıştığınız, nasıl aşık olduğunuz ve evliliğe nasıl karar verdiğiniz gibi tatlı detaylara da yer verebilirsiniz. Bazı düğünler, özel gecenin öncesi ve sonrasında başka etkinlikler de düzenliyor, kokteyl buluşması, prova yemeği, tekne turu ya da brunch gibi. Bodrum’da çılgın bir gece programı da olabilir tabii! Bu tip planları duyurmak için de site güzel bir ortam. Düğünün tarzını yansıtmaya başlamak için de güzel bir araç olacak. Kendiniz yapmaya vakit bulamıyorsanız, Karem Events’e sormanız yeter. Keyifle yardımcı oluruz, bu konuda hiç fena değiliz !

4 views0 comments

Commenti


bottom of page