top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 11 ay var! Ne yapmalıyım?

Updated: Jan 7, 2023

11 ay kaldı! Zaman uçup gidiyor. Karem Events ile çalışmaya başladınız mı? 12. ayda yapılacaklar listesindeki en önemli kalemlerden biriydi unutmayın! Bu süreçte yapılacaklar listesinden tek tek kalem silmek ne kadar tatmin edici bir duygu, değil mi? Önünüzde daha 11 ay var ve "Evet! Kabul ediyorum!" demeden önce yapmanız gereken yeni kalemler buyrun aşağıda.


DJ, fotoğrafçı, videograf ve benzeri kalemlerin çözümü için yardım istediniz, randevu ayarladınızmı?

Bodrum düğün yapmak için oldukça popüler bir bölge ve düğün servisleri için her yıl inanılmaz bir talep geliyor. O yüzden 11. ay civarında DJ, fotoğrafçı, video servisleri, saç ve makyaj gibi servisleri çözmek ideal bir dönem çünkü bu servisleri veren kişilerin takvimleri hızla dolabiliyor. Erken görüşün ve kendinizi ve düğününüzü güvence altına alın. Eğer isterseniz Karem Events sizin için bu teklifleri toplayabilir.

Düğünü yapacağınız yeri belirleyip tarihi kapattınız mı?

Hayalinizdeki mükemmel Bodrum düğünü için mükemmel mekan hakkında eminiz ki aklınızda bir sürü alternatif var. Yapılacaklar listesindeki en önemli kalemlerden biri mekan seçmek ve tarihi belirlemek çünkü bu aynı zamanda bütçenizin önemli bir kısmını kapsayan konaklama ve yeme içme, düğün menüsü ve partileri de birlikte çözmek demek. Bodrum otellerinin her biri farklı mekanları ve farklı servisleri ile emrinize amade. Bazıları, örneğin masa sandalye gibi yine bütçe kalemlerinizden bazılarını servislerine ücretsiz olarak dahil ediyorlar. Bazıları DJ ve ses sistemini veriyor. O yüzden sizin için bütçe kalemlerinizi olabildiğince azaltan bir düğün mekanı bulmak önemki bir adım. Bunu yaparken kaliteden ödün vermemenizi tavsiye ederiz! Oteller ile görüşmelerinizi yazılı olarak bir mailde özetlemek ve karşılıklı detaylarda anlaşmak çok önemli. Böylelikle hem sizin için önemli kararları unutmazsınız, hem de düğün gününüzde herhangi bir ihmal ve kötü sürpriz ile karşılaşma riskinizin önüne geçersiniz.


Karem events olarak Birdcage 33 Hotel, Yalıkavak. Marina ve Yalıkavak koyuna yukarıdan bakan bir tepede konumlanmış olan otel harika bir manzaraya sahip. 2022 yazında Karpat'ın yönetiminde verdiğimiz yeme içme servisleri danışmanlığı ile Akdeniz füzyon mutfağı konsepti ile servis veren restoranı hızla Yalıkavak'ta aranan bir mekan oldu. Burada çok keyifli etkinlikler yaptık ve 2023 yılında düğün de yapmaya karar verdik. Olur da Bodrum'da düğün yapmaya karar verir ama burda yapmak istemezseniz bile aklınızda kalsın düğün günü öncesi bir parti, happy hour etkinliği veya özel bir yakın arkadaşlar ve aile yemeği düzenlemek isterseniz Birdcage 33 harika manzarası ve havuzu ile çok güzel bir alternatif. Lütfen @birdcage33 instagram hesabını inceleyin.


Eğer otel konusunda yardım istiyorsanız, Bodrum yarımadasında düğün yapmak isterseniz işbirliği yaptığımız başka oteller de var. Mekan kararı almadan önce Karem Events'le görüşün!


Nedimelerinizi seçtiniz mi?

Düğüne katılacak en önemli konuklarınız bu kişiler o yüzden onları seçmek ve onlara bu görevi üstlenip üstlenmeyeceklerini sormak önemli bir adım. En önemli gününüzde ve anlarınızda sizin yanınızda duracaklar. Tabii ki en güvendiğiniz ve eğlenceli arkadaşlarınızdan seçeceksinizdir. Fotoğraflarda güzel ve yakışıklı duracak olanları da düşünün deriz :)

Farketmişsinizdir ki düğün planlamak biraz stresli bir süreç olabiliyor bazen. Size bu süreçte en çok yardımcı olabilecek arkadaşlarınızı seçmeyi düşünün. Onlara sorma kısmını da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Belki bir brunchta mimozalar eşliğinde veya bir akşam yemeğinde, hatta belki sanki onlara şakadan evlilik teklif ediyor gibi bir seremoni ile... Bu da unutmayacağınız bir anı olacak! Utangaç olmayın, yaratıcı olun!


Tarihi belirleyip konuklarınıza ilettiniz mi?

11. ay civarı tarihi belirleyip konuklara iletmek önemli çünkü bir çok arkadaşınız sırf bu gün için yıllık izinlerini ayarlayıp yolculuk planları yapacaklar. Ne kadar erken olursa o kadar çok indirimlerden de faydalanabilir hale gelecekler. Onlara bu ay itibarı ile elinizde olan tüm bilgiyi verdiğinize emin olun: Tarihler, mekan, otel web sayfası, planlar... Eğer otel ile konuklarınıza özel indirim anlaşmaları yaptıysanız bu bilgileri de onlarla paylaşmanız iyi olur. Bu bilgiyi paylaşırken çift olarak sevdiğiniz tatlı bir fotoğrafınızı da paylaşıma eklemeyi unutmayın. Eğer sürdürülebilir bir dünya, çevre değerlerine önem veriyorsunuz unutmayın her zaman elektronik bir posta kağıda basılı bir davetiyeden daha iyidir.


Düğün tema ve renklerinizi seçtiniz mi?

Düğününüzde kullanmayı düşündüğünüz renk paletini de erkenden seçmek önemli çünkü çoğu kararınızı bu semi etkileyecek. Bu renkler seveceğiniz ve hayalinizdeki günün moduna uygun olacak renkler olmalı ve her ikiniz de bu renkleri sevmelisiniz! Unutmayın, renklerin enerjisi ve duygusal dünyanız üstünde etkileri vardır. Sizi harika hissettiren ve düğününüzü hayal ettiğiniz şekilde yansıtacak renkleri iyi düşünün.

1 view0 comments

Comments


bottom of page