top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 12 ay var! Ne yapmalıyım?

Updated: Dec 6, 2022

Hayatınızın en önemli kararlarınızdan birini verdiniz, evleniyorsunuz. Tebrikler !

Şimdi o özel güne kadar planlanması ve yapılması gereken bir sürü şey var. Hepsinin altından tek başına kalkmanız pek kolay bir iş değil. Düğün gününüz yaklaştıkça tüm bu yapılacak işler ve detaylar daha da çok stres ve sorumluluk getirecek. Düğün organizatörleriniz olarak, size hayatınızı kolaylaştıracak, stresinizi azaltacak bazı tavsiyelerimiz olacak; neler mi ? Buyurun birlikte bakalım:

Yüzüklere karar verdiniz mi ?

Belki de tüm hazırlıklara başlamadan evvel vermeniz gereken ilk karar bu. Siz ve ruh eşinizi temsil edecek en önemli obje : alyanslarınız. Tamamen size özel ve ayrıcalıklı tasarımlar için Türkiye’nin en özel mücevher tasarımcılarından biri olan Tina Jewellery ile sizin için özel bir anlaşmamız var. 1972’den beri harika tasarımlarla ışıltılı mücevherler yaratan Tina Jewellery ekibi aşkınızın en güzel yansıması olan, gelinliğiniz, düğün temanızı yansıtacak, müstakbel eşinizle bağınızı sembolize edecek harika yüzükler tasarlayacak sizler için. Bu özel tasarımları sigorta güvencesi altına almayı unutmayın.

Bütçenize karar verdiniz mi ?

Rakamlarla Dans ! En eğlenceli kararlar olmayacak belki ama düğününüz için biraz hesaplama yaparak yaklaşık bir bütçe belirlemeniz önemli. Sevmeseniz de bir tabloda yapılacakları, isteklerinizi alt alta yazıp, neleri nasıl karşılayacağınızı kurgulamaya başlamak, daha sonraki süreçte işinizi çok ama çok kolaylaştıracak.

Konuk listeniz hazır mı ?

Tanıdığınız, sevdiğiniz herkesi davet etmek istiyor olabilirsiniz. Ama yaklaşık bir limit belirleyerek bir sayıya ulaşmak, bu kapasiteye sahip mekan aramak iyi olabilir. Seçtiğiniz mekanın kapasitesi ve bütçeler de konuk sayısında belirleyici olacak. Belki bir asıl liste ve bir de yedek liste hazırlamak iyi olur. Seçtiğiniz mekan ve karar verdiğiniz bütçeye göre bu listeler arasında geçişler yapabilirsiniz.

Karem Events ekibini düğününüzü planlamak için aradınız mı ? :)

Karem Events olarak hayallerinizdeki düğünü Bodrum’da gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Nerede yapacağınıza, temanızın ne olduğuna henüz karar vermediyseniz bile, her adımda size destek olmak ve yön göstermekten mutluluk duyacağız. Tahmini bütçeniz, konuk sayınız ve hayallerinizi bizimle paylaşarak başlayabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için her konuda yardımcı olacağız. Karem Event ekibi : Karpat ve Emre; iki başak burcu adam olarak detaycı, estetik ve sonuç odaklı sağ kolunuz olacak ve size eşlik edecekler.

Kendinize bir egzersiz planı yaptınız mı ?

Önünüzde, kendinize iyi bakmak, form tutmak için güzel bir zaman var. Gelinlik ve takımınızı seçerken formunuz ön plana çıkacak. Hem fiziksel hem ruhsal sağlığınız için egzersizler ve bakımlara başlamak lazım. Hem süreçte sık sık ortak kararlar alırken, hem de harika düğün fotoğrafları çektirmek için gerekli bunlar !

Düzenli spor ve bakım ile harika hissedeceksiniz…


Düğün temanızı belirlediniz mi ?

Siz ve eşinizin hayal ettiği, gözünüzü kapadığınızda her defasında hatırlamak isteyeceği düğün nasıl ? Sevdiğiniz bir içkiyi alın, arka planda güzel bir müzik çalarken oturun ve gördüklerinizi birbirinize anlatın. İkinizin de içine sinen, evet bu olsun diyeceğiniz düğünü sözcüklere dökün. Acele etmeyin ve bir kaç kez tekrarlayın bu ritüeli. En doğru ve sizi en mutlu edecek kararları vereceksiniz.

Mekana karar verdiniz mi ?

Evlenmeye karar verdikten sonra belki de en önemli kararlardan biri de bu: Nerede ?

Seçtiğiniz mekan hemen hemen diğer tüm kararlarda belirleyici bir rol oynayacak. Konuklar, dekor ve süslemeler, temanız. Bütçe de bu seçimle şekillenmeye başlayacak. Bodrum’da güzel hizmetler veren bir çok düğün mekanı mevcut. Karem Events olarak sizleri daha önce deneyimlediğimiz ve birlikte çalışmaktan keyif aldığımız mekanlarla buluşturabiliriz; otel yönetimi ve yeme içme / ziyafet konsept danışmanlığı deneyimlerimiz bu anlamda işinizi kolaylaştıracaktır. Deneyim ve gustomuzu seçimlerinizi karşılaştırmak artı ve eksileri ile daha iyi anlamanızı sağlamak için size sunacağız.


Bodrum otelleri yemek servisini genelde bünyelerinde sunmaktalar. Bu konuya biraz vakit ayırıp, doğru ve keyifli seçimler yapmak güzel bir parti yanısıra harika bir ziyafet sunmak için de gerekli.


Bir Düğün Sigortası yaptırdınız mı?

Covid-19 sonrası bir çok şey normale dönmüş olsa da bir süre daha tedbirli gitmekte fayda var. Sonuçta Düğün organizasyonu da bir yatırım. Güvenli tarafta durmak iyi olacaktır. Mekan seçiminizle beraber sigorta güvencesi de almaya başlayabilirsiniz.


13 views0 comments

Comments


bottom of page