top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 5 ay var! Ne yapmalıyım?

Düğün gününe artık 5 ay kaldı! Ne kadar da çabuk geçiyor zaman? Son rötuşlar zamanı ve kontrol listemizde hiçbir şeyin atlanmadığından emin olmalıyız. Karem Events ile çalışıyorsanız sizin yerinize onlar bu süreçleri takip ediyorlar. İçiniz rahat olsun.

Gelinlik ve damatlık prova günü belirlediniz mi?

Gelinliğinizi seçtiniz ve artık kesinlikle onu giyeceğinizden eminsiniz. Genellikle ilk seçilen gelinlik mutlaka sizin düğünde maksimum kondor içinde rahatça hareket edebilmeniz için küçük bir tadilata girer. Bu işlemi zamanında yapmak düğün günü yaklaştıkça içinizi rahatlatacaktır. Nedimeleriniz için de aynı yerden elbiselerini sipariş ettiyseniz prova gününü hep birlikte katılacağınız eplenceli bir etkinlik haline getirebilirsiniz. Yanınıza düğün günü giyeceğiniz ayakkabıya yakın veya eşdeğer yükseklikte bir ayakkabı almayı unutmayın. Gelinliğin veya elbiselerin uzunluğunu etkileyeceği için bu konu oldukça önemli. Bir başka önemli not ise eğer dar bir gelinlik seçiminiz varsa, veya dekolte konusunda cesur davrandıysanız mutlaka gelinliğin içine giyeceğiniz iç çamaşırlarını da bu provalar sırasında belirleyip yanınıza almanız ve gelinlik ile birlikte nasıl göründüğünü anlamanız önemli.

Transferleri rezerve ettiniz mi?

Düğün gününüzde ulaşım gerektiren bir organizasyon olacaksa transfer firmaları Bodrum’da oldukça yoğun bir programa sahip oluyorlar. Tüm düğün akışını Karem Events ile kabaca belirleyip transfer gerektiren aşamalar varsa şimdiden belirleyip araç rezervasyonlarını yapmak bu yüzden çok önemli. Bir kaç farklı transfer firmasından teklif alıp fiyatları karşılaştırıp hızlıca karar vermek düğün gününün kusursuz akması ve herkesin gerektiği zaman gereken yerde olmasını sağlamak için çok önemli. Düğün günü eğer sizin de transferiniz olacaksa bunu diğer konuklardan bağımsız sadece müstakbel eşinizle birlikte sakince yapacak şekilde bir araç ayarlamanızı tavsiye ederiz. Gecenin sonuna kadar diğer konukları ağırlamakla geçeceği için baş başa kalabileceğiniz bir zaman dilimi yaratmak hoş olabilir.


Düğün günü için gereken tüm kiralamaları yaptınız mı?

Şimdiye kadar temanızı belirlediniz ve Karem Events ile lookbook üstünde her konunun üstünden geçtiniz. Temanızı düşündüğünüzde düğün alanında kullanılacak tüm malzemeler bu temayı ön plana çıkaracak şekilde seçildi. Karem Events sizin için ürün ve servis sağlayacak herkes ile iletişime geçti ve bütçelendirdi. Siz artık bunları düşünmeden diğer tüm konular ile ilgilenebilirsiniz. Sadece tüm kiralamaların yapıldığına, ödeme takvimlerinin takip edildiğine emin olmanız yeterli olacaktır. Tedarikçileri ne kadar erken belirlerseniz o kadar daha az belirsizlik ile düğün gününüze doğru ilerlersiniz. Eğer hala bu aşamaları gerçekleştirmediyseniz veya kararsızsanız, bu zaman dilimi sizin için en doğru zaman dilimi. Unutmayın ki Bodrum çok düğün yapılan bir lokasyon ve sınırlı sayıda tedarikçi bu bölgeye servis veriyor.

7 views0 comments

Commentaires


bottom of page