top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 7 ay var! Ne yapmalıyım?

Tekrar merhaba sevgili çiftler! Bu ay ne giyeceğimize odaklanacağız. Nedime ve sağdıçlarımız ile aynı kompozisyonda nasıl gözüküyoruz buna bakacağız. Umarız "Ne yapmalıyım?" serimiz size yardımcı oluyordur ve düğün gününüze doğru yaptığınız yolculukta size yol gösteriyordur. Öyleyse hadi bakalım "Ne yapmalıyım?"

Önceki ayların yapılacaklar listesini bitirdiniz mi?

Biraz geri dönüp neler yaptık, neler başardık bakmak için en güzel zaman. Şimdiye kadar oldukça çok şeyin üstesinden geldiniz. Tebrikler! Eğer geçmiş aylardan kalan yapılmamış bir iş varsa şimdi onu bitirip tamamlandı kutusuna bir check atmanın zamanı. Bu kadar basit. İlerlerken geçmişte kalması gerekenler geçmişte kalmalı değil mi?


Nedimeleriniz için kıyafet seçimi yaptınız mı?

Düğününüzde ne giyeceğinize karar vermiştiniz. Peki nedimeleriniz ne giyecek? Sizin giydiğiniz kıyafet ile onların giydikleri arasında bir tutarlılık olması gerekiyor. Giydiğiniz kıyafetlerin bir uzantısı gibi algılanmalı nedimelerinizin kıyafetleri. Bunu nasıl sağlayacağız? Resmi bir tarzda bir gelinlik giyiyorsanız nedimeleriniz de oldukça şık bir tarzda giyinmeli. Hafif ve eğlenceli bir tema seçtiyseniz onların kıyafetleri de bu temayı yansıtmalı. Unutmayın ki hepiniz aynı fotoğrafta bir kompozisyonun parçası olacaksınız ve hiç bir şey bu resmi bozmamalı. Önemli bir hatırlatma yapmak gerekir: Nedimelerinizi vücut tiplerine uymayan bir şey giymeleri için zorlamayın! Onlar da kıyafetleri içinde kendilerini iyi hissetmeliler. Ayrıca onların bütçelerini de göz önünde bulundurarak seçim yapmaya çalışın.


Online alışveriş hayatımızın tüm alanına yayılmış durumda. Bir WhatsApp grubu kurarak bulduğunuz alternatifleri onlarla paylaşarak, hatta onların da bu aramaya katılmasını sağlayarak süreci eğlenceli ve ortak yürüttüğünüz eğlenceli bir süreç haline getirebilirsiniz. Alışveriş yapmak eğlenceli bir süreç sonuçta!

Sağdıçlarınızın stiline karar verdiniz mi?

Giyim ve tarz erkekler için de önemlidir. Sağdıçlarınız ne giyecek? Dar kesim takım mı yoksa smokin mi? Eğer siz damat olarak formal bir tarz seçtiyseniz sağdıçlarınızın da klasik siyah veya kömür rengi gibi koyu renklerde takımlar giymesini öneririz. Bodrum'da harika bir otelde güneş ve deniz eşliğinde bir düğün yapacaksanız renkli olmayı da seçebilirsiniz. Akdeniz ve Ege renkleri ve tarzına ne dersiniz? Düğün renklerinizi şapka, yaka mendili veya yaka çiçekleri gibi aksesuarlar ile kıyafetlerinizin üstünde taşıyabilirsiniz. Nedimeler için yaptığımız hatırlatmayı sizin için de yapmalıyız! Bu süreci arkadaşlarınız ile eğlenceli bir süreç olarak geçirmek için aklınıza gelen her türlü yöntemi deneyin ve onları giymek istemedikleri ve içinde rahat etmeyecekleri bir kıyafet giymek zorunda bırakmayın.
4 views0 comments

Commentaires


bottom of page