top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 6 ay var! Ne yapmalıyım?

Updated: Feb 15, 2023

Hepinize merhaba! Düğününüzü planlama yolculuğunuz nasıl gidiyor? Umarız rehberliğimiz size yardımcı oluyordur! Halihazırda Karem Events ile çalışıyorsanız, sağladıkları kontrol listesini takip ediyorsunuz demektir! Onlar 2 Başak, biliyorsunuz!

Bu ay neler yapıyoruz? Davetiye listemizi gözden geçirip davetiyeleri tasarlıyoruz. Saç ve makyaj konusunda kim ile çalışacaksak onlarla anlaşmalarımızı yapıyoruz ve tüm planlama sürecinin tadını çıkararak ilerliyoruz. Hadi bakalım!

Kuaför ve makyöz ile anlaşma yaptınız mı? Düğün gününüz için doğru saç ve makyözü bulmak çok önemli! Saç ve makyaj, kadınlar için günlük hayatta bile çok önemli olduğundan, düğün günü gelinin psikolojisini etkileyecek önemli noktalardan biri olacağını ne kadar vurgulasak azdır! Kötü bir saç kesimi yaptırdığınız bir zamanı hatırlıyor musunuz? Bahse gireriz geçmişte beğenmediğiniz bir kesim yüzünden ağlamışsınızdır! Bunun düğün gününüzde olmasını istemiyoruz. Bu nedenle sizin için en iyi kuaför ve makyöz eşleşmelerini bulmak çok önemli! Bodrum'da destinasyon düğünlerine olan talebin fazla olması nedeniyle yerel kuaför ve makyözler yaz boyunca oldukça yoğun oluyor. Tarihleri önceden rezerve etmek en iyisidir!


Instagram hesaplarını, geçmiş referanslarını, resimlerini kontrol edin ve onları takip edin! Karem Events, Karpat & Emre'den de daha önce çalıştıkları ile sizin için iletişim kurmalarını isteyebilirsiniz. Uzun yıllardır canlı etkinlik prodüksiyon endüstrisinde ve moda şovlarında çalıştılar. Bu yüzden bu konuda biraz deneyimleri var!


Ayrıca seçtiğiniz sanatçılarla bir deneme yapmalı ve onu da planlamalısınız. Örnekler bulun ve onlara göstermek için saklayın. Denemelerde, neyin size yakışıp neyin yakışmadığını göreceksiniz. Deneme çalışmasında fikirlerinizi düğün günü için referans olarak kaydetmeyi ve çalışmadan sonra e-posta yoluyla makyöz ve kuaför ile paylaşmayı da unutmayın! Böylece herkes nihai kararları hatırlar. En çok beğendiğiniz görünümün fotoğrafını da çekmeyi unutmayın!


Daha önce yapmadığınıza pişman olmadan hemen kuaför ve makyözünüzü rezerve edin!


Davetiyenizi tasarlayıp siparişlerini verdiniz mi?

Düğün tarihini ve yerini önceden belirlediniz ve artık değişmeyeceğinden %100 eminsiniz. O halde düğün davetiyelerini hazırlama zamanı! Davetiyelerin üslubu üzerinde çalışmaya başlayın ve tüm kelimeleri ve bilgileri dikkatlice gözden geçirin. Bırakın başkası sizin için okusun! Başka bir yardımcı göz her zaman önemlidir!


Basım işleminden sonra bilgileri değiştirmek maliyetli olabileceğinden, olası tüm hataları önceden kontrol etmeniz ve hiçbir eksik bilgi kalmadığından emin olduktan sonra nihai siparişinizi onaylamanızda fayda var! Üzgün ​​olmaktansa dikkatli olmak her zaman en iyisidir!

Kağıt davetiye mi yoksa e-davetiye mi karar verdiniz? Davetlilerin hangi yolla, nasıl cevap vereceklerini düşündünüz mü? Davetlilerin çeşitli menülerden seçim yapmaları gerekiyorsa, seçimlerini LCV'lerine nasıl dahil edecekleri konusunda bir yol var mı? Yol tarifi kartlarını ve konaklama detaylarını da davetiyeye dahil edecek misiniz? Dikkate alınması gereken çok şey var! Hem sürdürülebilirlik adına hem de değişiklik yapmak daha az maliyetli olacağı için e-davetiyeleri biz tavsiye ediyoruz. Nasıl olsa artık her şey cep telefonları üstünden yapılabiliyor. Neden teknolojiyi kullanmayalım?


Düğün partinizde sizi, çift olarak kişiliğinizi, tonunuzu ve temanızı yansıtacak tasarımı da düşünmelisiniz. Mevcut bazı çevrimiçi kendin yap tasarım araçları ve şablonlarıyla bizzat kendiniz üzerinde çalışabilir veya bir tasarımcıyla çalışabilirsiniz! Çevrimiçi bulabileceğiniz birçok serbest çalışan tasarımcı var! Karpat & Emre'den de bu süreci takip etmenize yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.


Düğün gününe giden yolculuğumuzun yarısını geçtik! Kendinizi mutlu ve enerjik tutun ve bu yolculuğun her anının tadını çıkarmayı unutmayın!


8 views0 comments

コメント


bottom of page