top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 8 ay var! Ne yapmalıyım?

Evet son 8 ay! O güne adım adım gidiyoruz. Karem Event’s Bodrum'da düğün yapmak isteyen çiftler için harika ve eğlenceli bir yoldaş ve sizinle adım adım o günü problemsiz yaşamanız için ilerliyorlar.

Misafirlerinizin kalabileceği alternatif oteller buldunuz mu?

Bodrum'da düğün yapacaksınız. O yüzden hem siz hem de konuklarınız wok büyük ihtimalle orada yaşamıyorlardır. O yüzden Bodrum'daki otellerden birinde konaklamanız gerekecek. Sizi ve misafirlerinizi mutlu edecek bir yer bulmak çok önemli ve bunu ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi! Eğer düğünü Bodrum'daki harika otellerden birinde yapmaya karar verdiyseniz çok büyük ihtimalle düğüne özel konaklama paketlerinden faydalanıyorsunuz demektir. Bu paketler hem sizin hem de misafirlerinizin avantajlı konaklama yapmalarını sağlar. Böylelikle hem siz hem misafirleriniz aynı yerde kalarak eğlenceyi ikiye katlayabilirsiniz. Fakat herkesin bütçesi aynı olmadığı için tavsiyemiz düğünü yapacağınız otelin yakınlarında farklı bütçelere hitap eden bir iki otelle daha misafirleriniz için anlaşma yapmanız. Karpat ve Emre uzun süredir Bodrum'da yaşadıkları için size bu konuda yardımcı olabilirler.


Eğer çok yakında alternatif bulamadıysanız bir transfer aracı da ayarlamak gerekebilir. Bu durumda otellerin concierge servislerinden yardım almak en hızlı çözüm oluyor. Böylelikle misafirlerinizin istekleri ile doğrudan kalacakları otel ilgilenip onlara yardımcı olacaklarından üstünüzden bir yük kalkmış olacak. Misafirlerinize otellerinden sizin otelinize gelebilmeleri için gereken bilgileri verdiğinize emin olun.


Peki misafirleriniz için oda anlaşması yapmanızın size ne faydası olacak? Eğer onlara düğününüz için bir hediye paketi ayarlamışsanız onlar gelmeden otel görevlileri ile odalarına bırakıp geldiklerinde onlara bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca oteliniz siz çok sayıda oda kapattığınız için büyük ihtimalle size ve müstakbel eşinize odanızı düğün günü için hediye edeceklerdir. Eğer bir web sayfası hazırlıyorsanız alternatif oteller ile ilgili bilgiyi orada da paylaşmayı unutmayın.


Misafir listenizi tamamladınız mı?

Misafir listenizi tamamlamanız için ideal zaman. Onlarla iletişimi kurmak için bir mobil uygulama seçebilirsiniz. Böylelikle kusursuz bir iletişim akışı sağlamanız mümkün olur. Sizin hayatınızı kolaylaştırır. Misafirlerinize ait tüm bilgiyi burada toplamanız kâğıt listeler ve excel tablolarında kaybolmanızı engeller. Bu uygulamaların çoğu toplu eposta yollamanızı da sağlıyor. Ayrıca misafirlerinize ait notlarınızı da tek bir yerde toplayabiliyorsunuz. Eğer standart bir kart ile davetiye yollamayı düşünüyorsanız postada kaybolmalar gibi ortaya çıkabilecek problemlerin de önüne geçebilmek için şu an ideal zamandasınız. Biz her zaman dünyanın sürdürülebilirliğine katkı sağlayabilmeniz için elektronik davetiye yollamanızı tavsiye ediyoruz.


7 views0 comments

Comments


bottom of page