top of page
  • Writer's pictureEmre Celik

Düğünüme 9 ay var! Ne yapmalıyım?

9 ay! Umarız ki artık Karem Events ile çalışmaya başladınız ve düğün planlama sürecinizi eğlenceli bir şekilde ilerletiyorsunuz. Bu son aylarda en önemli gününüz öncesinde organize etmeniz gereken çok konu başlığı olduğu ve düğün ile birlikte uzun bir ara vereceğiniz için odaklanmanız gereken çok konu olduğundan çok vaktiniz de kalmayacak. Bu yüzden Karpat ve Emre size en iyi tedarikçi önerileri ile gelecekler ve sizin düğün gününüzde aklınız dolu olmadan konforla eğlenebilmeniz için size yardımcı olacaklar. Şimdi, vermeniz gereken bazı kararlara göz atalım. Buyrun bakalım:

Hediye listesi oluşturdunuz mu?

Size ne hediye etmek istediğini bilmeyen kararsız misafirleriniz için bir hediye listesi oluşturmak pratik bir çözüm olabilir. Günlük hayatınızda evinizde kullanacağınız bazı eşya ve malzemeleri düşünerek bunu misafirleriniz ile paylaşabilirsiniz. Genellikle bu tür hediyeler düğünden önce yapılan bazı etkinliklerde veriliyor veya doğrudan size gönderiliyor. Böylelikle düğün günü bu süreçler ile kimse uğraşmak zorunda kalmıyor. Bodrum'da düğün yapacağınızı ve buraya yolculuk yaparak geleceğinizi varsayarsak, hem hediye taşıma ve ekstra bir bagaj hacmi yaratmamak hem de gönlünüzce Bodrum'da düğün yapmanın tadını çıkartmak için en güzel ve herkesi mutlu edecek en ideal yöntem bu olabilir. Tabii ki nakit hediyeler veya değerli takılar düğün günü size verilecektir.


Gündelik hayatınızı daha pratik yapacak ev hediyeleri için bir marka ile görüşebilirsiniz. Bazı markalar bu uygulamayı yapıyorlar. Böylelikle onların ürünlerinden oluşan bir liste yapacağınız için arkadaşlarınız bu hediyeleri size verdikçe evinizde birbiri ile tutarlı bir set oluşturmanız da mümkün. Eğer arkadaşlarınıza bu hediye listesinden bahsetmezseniz sizin nakit hediye etmelerini beklediğinizi anlayacaklardır da.


Eğer "Benim her şeyim var. Bir şeye ihtiyacım yok" diyorsanız, düşünülebilecek bir başka opsiyon ise ilginizi çeken bir sosyal sorumluluk projesi veya bir vakfa bağış yapmalarını rica etmeniz olabilir. Bu tipik bir düğün hediyesi olmayacaktır ancak güzel bir sebep için harcanan bir para size her zaman güzel duygular hissettirecektir.

Düğün pastanızı kimin yapacağına karar verdiniz mi?

Düğün yemeğini bir otelle anlaşarak hem konaklam hem de menü konusunu bir kalemde halletmeyi başardınız. Bodrum'da düğün yapmak bunun için en ideal yöntem. Peki ya düğün pastanız hakkında bir karar verdiniz mi? Bodrum'da bazı oteller düğün pastasını da düğün paketinin içinde sunuyor. Eğer sunmuyorlarsa düğün pastası konusunda Karpat'a rahatlıkla danışabilirsiniz. Galerimizdeki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere Karpat bir pasta şefi olarak daha önce bir çok düğüne pasta hazırladı ve bu konuda oldukça iyi deneyimi var. Bodrum'daki tüm düğün pastası yapan kişileri tanıyor. Size hem gustosu hem de bilgisi ile oldukça yardımcı olacaktır. Düğünde sunduğunuz yemek ve içkiler konuklarınızın düğününüz hakkında ne düşünceklerini ve nasıl hissedeceklerini büyük oranda belirliyor. Bir pastacı bulun ve onunla nasıl bir çeşit düğün pastası istediğinize dair bir an önce görüşmeye başlayın. Süslemesi nasıl olacak, stil düğün stilinizle uyacak mı, hangi tatları ve malzemeleri kullanmak isteyeceksiniz, çikolatalı mı olsun yoksa meyveli mi gibi soruların cevabını hızlıca vermek lazım.


Düğün menünüz konusunda bir tadım da ayarlamak gerekecek. Pasta tadımını da aynı güne ayarlayabilirseniz hepsi bir günde aradan çıkmış olacaktır. Otellere , yeme içme departmanlarında menü ve deneyim danışmanlığı yapan Karpat ve Emre'den bu konuda da yardımcı olmalarını isteyin. Size tadımda eşlik ederek düğünde sunacağınız en lezzetli yemekleri seçme konusunda otellerin mutfaklarını da yönlendirerek deneyim ve bilgileri ile yardımcı olacaklardır. Bodrum düğün için oldukça popüler bir lokasyon. O yüzden her konuda erken karar vermek sizi bir adım öne taşıyacaktır.

6 views0 comments

Comments


bottom of page